Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Bayrampaşa “Şehir Kütüphanesine” kavuşuyor

BAYRAMPAŞA VAKFI TARAFINDAN KURULACAK OLAN BAYRAMPAŞA ŞEHİR KÜTÜPHANESİ’NİN TANITIM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Bayrampaşa “Şehir Kütüphanesine” kavuşuyor

Bayrampaşa Vakfı tarafından kurulacak olan Bayrampaşa Şehir Kütüphanesi’nin tanıtım programı gerçekleştirildi.

Bin 750 metrekarelik kapalı alan, dijital kütüphane sahası, 50 bin kitap, seminer salonu, atölyeleri, kafeteryası ve rehberlik hizmetleri ile Bayrampaşa’nın geleceğine yön verecek olan Bayrampaşa Şehir Kütüphanesi’nin tanıtımı yapıldı. Şehir Kütüphanesi tanıtım programına, Bayrampaşa Kaymakamı Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Bayrampaşa Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Hüseyin Bürge ve davetliler katıldı.

Kurulacak olan Şehir Kütüphanesi’nde aynı anda 400 öğrenci faydalanabilecek. Toplamda ise Şehir Kütüphanesi’nden 10 bin öğrenci faydalanacak. Üyelere sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam çorbalarını ve sıcak çay hizmeti de verilecek. Bayrampaşa Şehir Kütüphanesi ayrıca, sosyal medya bağımlısı, alışkanlıklara eğilimi olan gençlere bilginin ve teknolojinin kapısını aralayacak. Bayrampaşa Şehir Kütüphanesi başta Bayrampaşa halkı olmak üzere tüm İstanbul halkına hizmet verecek.

Tanıtım programında konuşan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Bayrampaşa’mızın böyle makro düzeyde bir kütüphaneye ihtiyacı vardı. Bu nedenle Bayrampaşa Vakfımızla birlikte bir projelendirme nihayetinde bu alan kiralanarak Bayrampaşa’da ki gençlerimizin burada ki kütüphaneyle buluşmalarını bilgiyi yakalamalarını ve o bilgi doğrultusunda da ilerlemelerini düşündük. Bunun üzerine burada bir kütüphane açmaya karar verdik” dedi.

Kütüphanenin açılması için Bayrampaşa Belediyesinin maddi ve manevi destek verdiğini söyleyen Aydıner, “Vakfımızla birlikte yürüyecek olan bir kütüphane olacaktır. İnşallah bu kütüphanede yavrularımız ilk etapta saat 24.00’e kadar devam etsin diye düşündük. Gençlerimiz eğitim ve öğrenimlerini kütüphanedeki tüm kitaplardan yararlanabilecek şekilde ufka doğru vizyonlarını artırsınlar. Dijital dünyamızda dijital çağda artık gençleri burada dijital dünyayla buluşturmanın çabasını veriyoruz. Vakfımızla müşterek olarak yürüttüğümüz bu projemiz Bayrampaşa’mıza ve tüm ülkemize hayırlı olsun” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ