Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Kusunlar Mahalle Konağı Açılıyor

MAMAK BELEDİYESİ MAHALLE KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMAK VE GÜÇLÜ TOPLUM YAPISINI MUHAFAZA ETMEK ADINA İLÇE GENELİNDE HİZMETE AÇTIĞI MAHALLE KONAKLARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLİYOR.

Kusunlar Mahalle Konağı Açılıyor

Mamak Belediyesi mahalle kültürünü yaşatmak ve güçlü toplum yapısını muhafaza etmek adına ilçe genelinde hizmete açtığı mahalle konaklarına bir yenisini daha ekliyor. Geleneksel köy konakları ve köy odalarını modern hali ile yaşatarak bölge halkının hizmetine sunan Mamak Belediyesi, Kusunlar Mahalle Konağı’nı da hizmete açmak için gün sayıyor. 279 metrekare alana inşa edilen Kusunlar Köy Konağı içerisinde iki adet salon, mutfak, depo, konağın çevresinde ise oturma alanları, meydan ve çocuk oyun alanı bulunuyor. Düğün, nişan, toplantı, yemek ve cenaze gibi insanların bir araya geldiği durumlarda hizmet verecek olan köy konağı modern, geniş ve kullanışlı mimarisiyle bölge sakinlerine hizmet verecek. Aynı zamanda bu özel yapı halkın kına gecesi, asker uğurlaması, taziye ve özellikle kış aylarında akşamları muhabbet edebileceği ve hoşça vakit geçirebileceği bir mekân olacak.

Milletimizin Hizmetindeyiz

Ankara konaklarından 5. si olan Kusunlar Mahalle Konağı’nı da Mamaklıların hizmetine sunacaklarını ifade eden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Milletimizin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yaptığımız onlarca projelerle her zaman milletimizin hizmetindeyiz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ