Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Başkan Ergün’ün başarısını Sayıştay da tescil etti

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI CENGİZ ERGÜN, SAYIŞTAY DENETİMİ İLE İLGİLİ YAPILAN KARA PROPAGANDALARA AÇIKLIK GETİRİRKEN, SAYIŞTAY RAPORLARINDA MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN BÜTÇE BAŞARISININ DA TESCİLLENDİĞİNİ VURGULADI. BAŞKAN ERGÜN, “SAYIŞTAY RAPORUNDA, GELİR YÖNETİMİNDE SAĞLANAN BAŞARININ ETKİLİ OLDUĞU, BÜTÇE YÖNETİMİNDE DENGENİN KORUNDUĞU VE 2020 YILINDA BÜTÇE FAZLASI VERİLDİĞİ NET BİR ŞEKİLDE İFADE EDİLMİŞTİR. KALDI Kİ 2020 YILINDA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ, 30 BÜYÜKŞEHİR ARASINDA BÜTÇESİNİ EN İYİ KULLANAN BELEDİYE OLARAK BÜTÇE PERFORMANSINDA BİRİNCİ OLMUŞTUR. BU BAĞLAMDA, ÜRETKEN BELEDİYECİLİK VE MALİ DİSİPLİNDEKİ BAŞARIMIZ, SAYIŞTAY RAPORU İLE DE TESCİL EDİLDİ” DEDİ.

Başkan Ergün’ün başarısını Sayıştay da tescil etti

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Sayıştay denetimi ile ilgili yapılan kara propagandalara açıklık getirirken, Sayıştay raporlarında Manisa Büyükşehir Belediyesinin bütçe başarısının da tescillendiğini vurguladı. Başkan Ergün, “Sayıştay raporunda, gelir yönetiminde sağlanan başarının etkili olduğu, bütçe yönetiminde dengenin korunduğu ve 2020 yılında bütçe fazlası verildiği net bir şekilde ifade edilmiştir. Kaldı ki 2020 yılında Büyükşehir Belediyemiz, 30 büyükşehir arasında bütçesini en iyi kullanan belediye olarak bütçe performansında birinci olmuştur. Bu bağlamda, üretken belediyecilik ve mali disiplindeki başarımız, Sayıştay Raporu ile de tescil edildi” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Aralık ayı Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda, Sayıştay raporları ve bulguları konularına açıklık getirdi. Başkan Ergün, “Son günlerde gündeme getirilen ve bazı kesimlerce kara propaganda malzemesi yapılmaya çalışılan konular hakkında siz değerli meclis üyelerimize ve Manisa kamuoyuna bilgi vermek istiyorum. 2020 yılı Sayıştay denetim raporunda ortaya çıkan bulgular ile ilgili bazı kesimlerin yapmaya çalıştığı karalamaları üzüntüyle takip ediyoruz. Öncelikle “bulgu” kelimesinin tavsiye niteliğinde olduğunu ve Büyükşehir Belediyemizde herhangi bir kamu zararı söz konusu olmadığını ifade etmek istiyorum. Sayıştay denetçileri, mali raporlarımız üzerinde yaptıkları incelemelerde, ‘Mali raporlar ve tabloların tüm önemli yönleriyle doğru ve güvenilir bilgi içerdiği kanaatine vardıklarını’ belirtmişlerdir. Yani daha net ifade etmek gerekirse 2020 yılı Sayıştay Denetim raporunda belirtilen bulguların tamamı tavsiye ve öneri niteliğindeki değerlendirmelerden ibaret olup, kamu zararına yönelik herhangi bir sorgu ve soruşturma söz konusu değildir” dedi.

“Sayıştay raporlarındaki başarımızı görmezden gelmişler”

Manisa Büyükşehir Belediyesinin 2020 yılındaki gelirlerinin, bir önceki yıla göre yüzde 26,29 artış göstererek, 1 milyar 142 milyon 811 bin 216 TL olarak gerçekleştiğinin Sayıştay tarafından tespit edildiğini vurgulayan Başkan Ergün, “Yine Sayıştay raporunda, gelir yönetiminde sağlanan başarının etkili olduğu, bütçe yönetiminde dengenin korunduğu ve 2020 yılında bütçe fazlası verildiği net bir şekilde ifade edilmiştir. Kaldı ki 2020 yılında Büyükşehir Belediyemiz, 30 büyükşehir arasında bütçesini en iyi kullanan belediye olarak bütçe performansında birinci olmuştur. Bu bağlamda, üretken belediyecilik ve mali disiplindeki başarımız, Sayıştay Raporu ile de tescil edildi. Herhalde bu başarılarımız, taraflı olarak haberi yapanların ve yaptıranların işine gelmemiş olsa gerek, görememişler. Her zaman ifade ettiğim gibi; bizler, gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışıyoruz. İftiralarla, karalamalarla ve yalan haberlerle Manisa’mıza ve hemşerilerimize hizmet aşkımızın önüne geçemeyeceksiniz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ