Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Başkent’in yeni ilçe otogarında yapım çalışmaları tam gaz devam ediyor

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, İLÇE OTOBÜSLERİNİ BİR MERKEZDE TOPLAMAK VE VATANDAŞLARIN ULAŞIMINI KOLAYLAŞTIRMAK AMACIYLA ‘YÖRESEL TURİZM İLÇE OTOGARI’NIN YAPIM ÇALIŞMALARINA TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Başkent’in yeni ilçe otogarında yapım çalışmaları tam gaz devam ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ilçe otobüslerini bir merkezde toplamak ve vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla ’Yöresel Turizm İlçe Otogarı’nın yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Gazi Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde inşa edilen ilçe otogarının bu yıl tamamlanmasıyla kent merkezindeki trafik yoğunluğunun da azaltılması amaçlanıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ilçelere ulaşım sağlayan otobüsleri tek bir merkezde toplamak, vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak ve kent merkezinde yaşanan trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla “Yöresel Turizm İlçe Otogarı”nın inşaat çalışmalarını hızlandırdı. Kent Estetiği Daire Başkanlığı tarafından Eylül 2021 tarihinde ihalesi yapılarak, Gazi Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde inşasına başlanan ilçe otogarının bu yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor. Çevre ilçelerde hizmet veren otobüslerin şehrin muhtelif yerlerindeki cadde ve sokaklarda indirme bindirme yaparak trafik yoğunluğuna neden olması üzerine proje hazırlayan Kent Estetiği Daire Başkanlığı, modern tasarımıyla yeni ilçe otogarını Başkentlilerin hizmetine sunacak. Hem ulaşım esnafı hem de ilçelere seyahat edecek vatandaşların tek merkezden daha rahat yolculuk yapabilmesini sağlayacak 80 araç kapasiteli yeni ilçe otogarı, toplam 11 bin 36 metrekarelik alan üzerinde otobüs şoförleri için dinlenme odalarından bebek bakım odalarına, kafeteryadan mutfağa kadar birçok konfora da sahip olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ