Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

İlkadım’dan okullar yerleşkesine 4 dönümlük açık otopark

KALKANCI MAHALLESİ’NDE 4 DÖNÜMLÜK BİR ALANDA YAPILACAK AÇIK OTOPARK ÇALIŞMASINI İLKADIM EĞİTİM DERNEĞİ BAŞKANI VE KARASAMSUN MAHALLE MUHTARI HÜSEYİN YILDIRIM İLE BİRLİKTE İNCELEYEN İLKADIM BELEDİYE BAŞKANI NECATTİN DEMİRTAŞ, “SAMSUN ŞEHİR İÇİ MAALESEF OLDUKÇA YOĞUN. KENT MERKEZİMİZDEN UZAKTA KALKANCI MAHALLESİ’NDE OKULLAR BÖLGEMİZ VAR. BURADA TRAFİK YOĞUNLUĞU OLUŞUYOR. 4 DÖNÜM ARAZİ ÜZERİNDE OTOPARK ALANI OLARAK DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ İLERİSİNDE İHTİYAÇ HALİNDE KATLI OTOPARK İMAR YAPISINA GEÇMESİNDE İMKAN VERECEK PROJE GELİŞTİRDİK. OKULLAR BÖLGESİ ALANINDA UYGULANACAĞIMIZ OTOPARK PROJEMİZ BU ALANDAKİ TRAFİK YOĞUNLUĞU VE GELİŞİ GÜZEL PARK SORUNU GİDERİLİRKEN, ŞEHİR HALKININ DOĞRUDAN YARARLANABİLECEĞİ YEŞİLLE İÇ İÇE BİR YAŞAM ALANIYLA HER KESİME YÖNELİK HİZMET ALANLARIMIZ GENİŞLEYEREK DEVAM EDECEK” DEDİ.

İlkadım’dan okullar yerleşkesine 4 dönümlük açık otopark

İlkadım Belediyesi, Kalkancı Mahallesi’nde bulunan okullar bölgesinde yaşanan trafik yoğunluğunu azaltmak ve öğrencilerin güvenli bir şekilde servis araçlarına binebilmesi için 4 dönümlük alana otopark yapımı çalışmalarına başladı.

Kalkancı Mahallesi’nde 4 dönümlük bir alanda yapılacak açık otopark çalışmasını İlkadım Eğitim Derneği Başkanı ve Karasamsun Mahalle Muhtarı Hüseyin Yıldırım ile birlikte inceleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Samsun şehir içi maalesef oldukça yoğun. Kent merkezimizden uzakta Kalkancı Mahallesi’nde okullar bölgemiz var. Burada trafik yoğunluğu oluşuyor. 4 dönüm arazi üzerinde otopark alanı olarak düşündüğümüz ilerisinde ihtiyaç halinde katlı otopark imar yapısına geçmesinde imkan verecek proje geliştirdik. Okullar bölgesi alanında uygulanacağımız otopark projemiz bu alandaki trafik yoğunluğu ve gelişi güzel park sorunu giderilirken, şehir halkının doğrudan yararlanabileceği yeşille iç içe bir yaşam alanıyla her kesime yönelik hizmet alanlarımız genişleyerek devam edecek” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ