Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

MHP’li Çelikkanat ’sansür’ iddialarına sert çıktı

MHP YUNUSEMRE İLÇE BAŞKANI BUĞRA ÇELİKKANAT, CHP YUNUSEMRE İLÇE BAŞKANI YALÇIN ARCAK’IN MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN ULUSAL BİR İNTERNET SİTESİNDE VATANDAŞLARIN YORUMLARINA SANSÜR KARARI ALDIRDIĞINA YÖNELİK İDDİALARINA SERT TEPKİ GÖSTERDİ. ÇELİKKANAT, “MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’NİN VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ CENGİZ ERGÜN’ÜN MİLLİ DEĞERLERİMİZE SAYGI VE DEĞERLERİMİZİN KORUNMASI HAKKINDA NE KADAR HASSAS OLDUĞUNU TÜM TÜRKİYE BİLMEKTE İKEN YANI BAŞIMIZDA OLAN KİŞİLERİN BU HASSASİYETİMİZİ GÖRMEMESİ ART NİYETLİDİR” DEDİ.

MHP’li Çelikkanat ’sansür’ iddialarına sert çıktı

MHP Yunusemre İlçe Başkanı Buğra Çelikkanat, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Yalçın Arcak’ın Manisa Büyükşehir Belediyesinin ulusal bir internet sitesinde vatandaşların yorumlarına sansür kararı aldırdığına yönelik iddialarına sert tepki gösterdi. Çelikkanat, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün milli değerlerimize saygı ve değerlerimizin korunması hakkında ne kadar hassas olduğunu tüm Türkiye bilmekte iken yanı başımızda olan kişilerin bu hassasiyetimizi görmemesi art niyetlidir” dedi.

MHP Yunusemre İlçe Başkanı Buğra Çelikkanat, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Yalçın Arcak’ın sansür iddialarına yanıt verdi. Çelikkanat, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ulusal bir internet platformunda Manisa Büyükşehir Belediyesi başlığı açılarak, başlık altında fikir ve ifade özgürlüğü aşılarak 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümünde doğru düzgün sirenlerin çalmadığı, sözde milliyetçilik gibi iftira ve yalanlarla dolu yorumlarda bulunulmuştur. Bu paylaşımların eleştiri yapmaktan çok uzak olması ve hakaret içermesi nedeniyle yorumun internet platformunun sayfasından mahkeme kararınca kaldırılması üzerine, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Yalçın Arcak’ın yapmış olduğu açıklamalar utanmazlık ve iş bilmezliğin itirafı niteliğindedir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün milli değerlerimize saygı ve değerlerimizin korunması hakkında ne kadar hassas olduğunu tüm Türkiye bilmekte iken yanı başımızda olan kişilerin bu hassasiyetimizi görmemesi art niyetlidir. Manisa’mızda nereye bakarsanız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve şanlı tarihimizde iz bırakmış ecdadımızın izlerini görmek mümkündür. Hal böyle iken Büyükşehir Belediyemizin sirenleri doğru düzgün çalmadığı iddiası da gerçeği yansıtmamaktadır” ifadelerini kullandı.

Halkın gereken cevabı sandıkta her seferinde verdiğini belirten Çelikkanat, “2009 yılından bu yana üretken belediyecilik anlayışı ile yapılan tüm hizmetleri görmezden gelen bu anlayışa karşı halkımız 2014 ve 2019 yılında gereken cevabı net bir şekilde vermiştir ve yine 2024 yılında verecektir. Geçmiş dönemlerde merkez ilçemizin de uzun yıllardır bu anlayışa teslim edilmemesi, seçimleri kazanamamaları Manisa halkının vermiş olduğu en güzel cevaptır. HDP ve PKK ile kol kola yürüdüklerini unutup, kendilerini milliyetçi ve Atatürk sevdalısı olarak görmeleri de nasıl bir ruh hali içinde olduklarının en basit cevabıdır. Ölümsüz lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü kullanarak siyaset yapmak, gündeme gelmeye çalışmak tam anlamıyla utanmazlıktır. Şanlı Türk tarihi bir siyaset silahı ve siyasi tasarım vesikası değil; bir şuur, bir destan ve bir şaheser kaynağıdır. Bizler, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Yalçın Arcak’ın açıklamalarını kınıyor, halkımızı sosyal medyada fikir ve ifade özgürlüğü kılıfı altında yalan ve iftiralarla kandırmaya çalışan kişilerin arkasında durmasına da bir hukukçu olması nedeniyle anlam veremiyoruz. Takdiri kamuoyuna bırakıyoruz” dedi.

CHP’li Arcak, Manisa Büyükşehir Belediyesinin Manisa 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nin kararıyla, ulusal bir internet sitesi platformunda vatandaşların yorumlarına adeta sansür uyguladığını iddia ederek, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün eleştirilere tahammül edemediğini ifade etmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ