Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Özbekistan heyetine Konya Modeli Belediyecilik anlatıldı

ÖZBEKİSTAN CUMHURİYETİNDEN MÜLKİ İDARE AMİRLERİ, KAMU PERSONELİNİN EĞİTİMİ VE GELİŞTİRİLMESİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ KAPSAMINDA KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ ZİYARET EDEREK, KONYA MODELİ BELEDİYECİLİK HİZMETLERİ HAKKINDA BİLGİ ALDI.

Özbekistan heyetine Konya Modeli Belediyecilik anlatıldı

Özbekistan Cumhuriyetinden mülki idare amirleri, kamu personelinin eğitimi ve geliştirilmesi işbirliği protokolü kapsamında Konya Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek, Konya Modeli Belediyecilik hizmetleri hakkında bilgi aldı.

Özbekistan Cumhuriyetinden mülki idare amirleri, Konya Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek, Konya Modeli Belediyecilik çalışmalarını yakından gördü. Türkiye ve Özbekistan arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine bağlı olarak “Karma Ekonomik Komisyon 6. Dönem Protokolü Eylem Planı”nın kamu personelinin eğitimi ve geliştirilmesi konusunda işbirliği yapılması maddesi kapsamında Özbekistan’dan vali yardımcıları, kaymakamlar, Özbekistan Cumhurbaşkanlığına bağlı daire başkanlarından oluşan bir heyet Konya Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti. Konya Vali Yardımcısı Mehmet Aydın ve Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu’nun eşlik ettiği heyet, yapılan sunumlarla ve incelemelerle Konya Modeli Belediyeciliği daha yakından tanıma fırsatı buldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu, “Özbekistan bizim için büyüklerimizin kitaplarında ‘Maveraünnehir’ diye geçer. Dini, ahlaki, örfi açıdan adeta bizim kültürel kodlarımızı, inanç kodlarımızı barındıran bir ülke. Bu vesileyle şehirler arasında pek çok alanda ilişkilerimizi hızlıca başlatmak ve devam ettirmek istiyoruz” diye konuştu.

Özbekistan Cumhurbaşkanlığı Kamu Hizmeti Geliştirme Ajansı Başkanı Kurbonov İlkhom Jumakulovic de, “Biz buradan Türkiye’nin tecrübelerini almış halde kendi mahalli idarelerimizdeki belediyecilik kavramını daha iyi boyutlara taşımak istiyoruz. Türkiye-Özbekistan arasındaki ilişkiler günden güne iyi boyutlara taşınmaktadır. Birbirimizle fikir alışverişinde bulunmamızın bizim için de çok büyük faydaları olacaktır” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ