Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

SP, sınır kapılarının açılmasını istedi

SAADET PARTİSİ VAN İL BAŞKANI ÖZAY İLHAN DÜZENLEDİĞİ BASIN AÇIKLAMASINDA YAKLAŞIK 14 AYDIR KAPALI OLAN KAPIKÖY, GÜRBULAK VE ESENDERE SINIR KAPILARININ AÇILMASINI İSTEDİ.

SP, sınır kapılarının açılmasını istedi

Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan düzenlediği basın açıklamasında yaklaşık 14 aydır kapalı olan Kapıköy, Gürbulak ve Esendere sınır kapılarının açılmasını istedi.

SP Van İl Başkanı Özay İlhan, yaptığı açıklamada, 24 Mart 2020 tarihinde pandemi nedeniyle Türkiye’deki 39 adet sınır kapısının tamamının kapatıldığını ifade ederek, pandeminin seyrine göre 36 adet sınır kapısının tekrar hizmete açıldığını söyledi. Sadece Türkiye-İran arasındaki Kapıköy, Gürbulak ve Esendere sınır kapılarının hizmete açılmadığını belirten İlhan, “17 Mayıs itibariyle Türkiye-İran arasındaki kapılar açılacak diye en yetkili ağızlardan açıklama yapıldı. Hatta 17 Mayıs’ta sınır kapıları açıldı diye haberler yapıldı. Ancak her ne hikmetse Türkiye-İran arasındaki kapılar bir türlü faaliyete geçmedi. Turizm ve ticaret açısından ülkemiz, bölgemiz ve ilimiz için en önemli ülkelerden biri olan İran’dan bugün ne yazık ki yeterince istifade edilememektedir” dedi.

İlhan, “SP Van İl Başkanlığı olarak, 14 aydan fazla zamandır kapalı olan, Kapıköy, Gürbulak ve Esendere sınır kapılarının derhal açılmasını; karşılıklı yolcu giriş çıkışı ve legal olan her türlü ticaretin yapılması için harekete geçilmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ