Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Artık hastalar çok daha kolay nakledilebilecek

DÜZCE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN HELİKOPTER AMBULANSLARIN KOLAYLIKLA İNİP HASTALARI ALABİLMELERİ İÇİN YAPILAN HELİKOPTER PİSTİNDE ÇALIŞMALAR GECE GÜNDÜZ DEVAM EDİYOR. SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. YASİN YILMAZ’DA EKİPLERİN BAŞINDA ÇALIŞMALARIN BİR AN ÖNCE BİTİRİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALARA KATILIYOR

Artık hastalar çok daha kolay nakledilebilecek

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından helikopter ambulansların kolaylıkla inip hastaları alabilmeleri için yapılan helikopter pistinde çalışmalar gece gündüz devam ediyor. Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’da ekiplerin başında çalışmaların bir an önce bitirilmesi için çalışmalara katılıyor.

Yoğun bakım ve acil sağlık hizmetleri konusunda sık sık helikopter ambulanslar Düzce’ye gelerek hasta nakli yapmaları sırasında yaşanan sorunlar üzerine Düzce Sağlık Müdürlüğü harekete geçti. Ambulans helikopterlerin Düzce Üniversitesi stadyumuna inmesi Atatürk Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinden alınan hastaların nakilleri uzun sürüyordu. Bunun üzerine çalışma başlatan Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, proje hazırlayarak Düzce Valisi Cevdet Atay’dan onay aldı. Ardından da özel idare kaynakları ile ambulans helikopterlerin inebilmesi için Atatürk Devlet Hastanesi yanında bulunan alana helikopter pisti çalışması başlattı. Pistin bir an önce bitirilmesi için çalışmaları yakından takip eden Dr. Yasin Yılmaz, ekiplerden da anlık olarak çalışmanın safhaları hakkında bilgiler alıyor.

Devlet Hastanesinin yanına kurulacak olan helikopter pisti ile birlikte ambulans helikopterle yapılacak hasta nakilleri çok daha kısa sürede ve özel çaba gerektirmeden yapılabilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ