Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

BUÜ’ye hayırseverden ‘Organ Nakli Merkezi Hastanesi’

BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (BUÜ) YÖNETİMİ, GÜNEY MARMARA BÖLGESİ’NDE EKSİKLİĞİ HİSSEDİLEN ORGAN NAKİL MERKEZİ HASTANESİ’NİN YAPILMASI İÇİN HAYIRSEVER İLE ANLAŞTI.

BUÜ’ye hayırseverden ‘Organ Nakli Merkezi Hastanesi’

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) yönetimi, Güney Marmara Bölgesi’nde eksikliği hissedilen Organ Nakil Merkezi Hastanesi’nin yapılması için hayırsever ile anlaştı.

Yapımı hayırsever iş adamı Hüseyin Akdemir tarafından üstlenilen Organ Nakil Merkezi Hastanesi için protokol imzalandı. Proje çalışmaları tamamlanan hastane binası, Görükle Kampusu içerisinde yapılacak. 5600 metrekare üzerinde kapalı alana sahip hastane binasında 60 yatak kapasitesi bulunacak. Bünyesinde yoğun bakım ünitelerinin de yer alacağı Organ Nakil Merkezi Hastanesi protokolü Bursa Valiliği’nde imzalandı.

Törende Bursa Valisi Yakup Canbolat, BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adem Doğangün, Prof. Dr. İrfan Kırıştıoğlu, Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem Kaya, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Barbaros Oral, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Rıdvan Ali, İş İnsanı Hüseyin Akdemir ve Birlik Vakfı Bursa Şubesi Başkanı Mustafa Bayraktar hazır bulundu.

Vali Yakup Canbolat, Bursa’nın kalkınması ve gelişmesi adına kıymetli bir bağışta bulunduğu için Hüseyin Akdemir’e teşekkür etti. Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz da sadece Bursa’nın değil, bölge insanı için de son derece büyük bir önemi bulunan projenin hayata geçirilecek olmasından dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem Kaya da Organ Nakil Merkezi sayesinde daha fazla insanın hayata tutunmasına vesile olmayı hedeflediklerinin altını çizdi. Kaya, “Yapılacak olan binada organ nakli bekleyen hastalara şifa dağıtılacak. Bu konuda deneyimli hekimler ve sağlık personeli yetişecek. Aynı zamanda araştırmalar da yapılacak” diye konuştu.

Tek arzusunun yapımını üstlendiği hastane binasına babası Hacı Akdemir’in isminin verilmesi olduğunu vurgulayan Hüseyin Akdemir, Organ Nakil Merkezi’nin Bursa halkına ve üniversiteye hayırlı olması temennisinde bulundu.

BUÜ Tıp Fakültesi Organ Nakil Merkezi için ilk kazmanın 2022 yılı başında vurulması hedefleniyor. Hastanenin 2023 yılı içerisinde de hizmete açılması plânlanıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ