Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Çankayalılar evde sağlık hizmeti alıyor

ÇANKAYA BELEDİYESİNİN EVDE BAKIM HİZMETLERİ ARASINDA YER ALAN EVDE SAĞLIK BİRİMİ, PANSUMAN, ENJEKSİYON, TANSİYON ÖLÇÜMÜ, ŞEKER ÖLÇÜMÜ, KAN TETKİKİ İÇİN KAN ÖRNEĞİ ALMA GİBİ BİRİNCİ BASAMAK SAĞLIK HİZMETLERİNİ VERMEYE DEVAM EDİYOR.

Çankayalılar evde sağlık hizmeti alıyor

Çankaya Belediyesinin Evde Bakım Hizmetleri arasında yer alan Evde Sağlık Birimi, pansuman, enjeksiyon, tansiyon ölçümü, şeker ölçümü, kan tetkiki için kan örneği alma gibi birinci basamak sağlık hizmetlerini vermeye devam ediyor.

Çankaya Belediyesinin pandeminin başından itibaren uzun bir süre hizmet veremediği evde bakım hizmetleri kapsamındaki Evde Sağlık Hizmeti devam ediyor. Evde Sağlık Hizmetini ücretsiz olarak veren Belediye, ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek veriyor. Pansuman, antibiyotik hariç reçeteli enjeksiyon, tansiyon ölçümü, şeker ölçümü, kan tetkiki için kan örneği alma gibi birinci basamak sağlık hizmetleri veriliyor. Sağlık ekiplerinin ziyaretinde fiziksel farklı şikayetleri konusunda da destek alan vatandaşlar, ilgili duruma göre tam teşekküllü hastanelere yönlendiriliyor.

Çankaya Belediyesinin Evde Sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen Çankayalılar, telefonla ya da bizzat başvuruda bulunarak bu hizmetleri alabiliyorlar. Vatandaşlar, 458 89 00/1179 numaralı telefonunu arayarak başvuruda bulunabiliyor, program dahilinde hizmet alabiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ