Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Dörtyol Devlet Hastanesi 2022 başında açılıyor

AVRUPA BİRLİĞİ’NİN FİNANSE ETTİĞİ VE FRANSIZ KALKINMA AJANSI VE SAĞLIK BAKANLIĞI SAĞLIK YATIRIMLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN YÖNETİMİNDE İNŞA EDİLEN HATAY’IN DÖRTYOL İLÇESİNDEKİ YENİ DEVLET HASTANESİ 2022 BAŞINDA AÇILACAK.

Dörtyol Devlet Hastanesi 2022 başında açılıyor

Avrupa Birliği’nin finanse ettiği ve Fransız Kalkınma Ajansı ve Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün yönetiminde inşa edilen Hatay’ın Dörtyol ilçesindeki yeni devlet hastanesi 2022 başında açılacak.

Hastane, artan nüfus ve göç hareketiyle birlikte bölgede artan sağlık hizmetleri ihtiyacına cevap verecek. Hastane ayrıca depreme dayanaklı bir yapıda inşa edildi. Kadın dostu olması özelliğiyle de öne çıkan hastanede, anne oteli, özel doğum ve bakım odaları, hamile ve anne eğitimleri ve çocuk oyun alanları gibi hizmetler bulunuyor.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı, Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, günde 6 bin hastaya hizmet verecek 250 yataklı modern bir hastaneyi Dörtyol’da tamamlamak üzere olduklarını belirterek, hem yerel halka, hem de insani krizlerden kaçan insanlara sağlık ile ilgili geniş bir hizmet sağlamış olacaklarını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ