Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Dr. Dt. Şimşek: “Mersin sağlık turizminde desteklenmeli”

İDEALDENT KLİNİKLER GRUBU KURUCU ORTAKLARINDAN AĞIZ, DİŞ VE ÇENE CERRAHİSİ UZMANI DR. DT. SANCAR ŞİMŞEK, MERSİN’İN SAĞLIK TURİZMİNDE POTANSİYEL BİR KENT OLDUĞUNU BELİRTEREK, MERSİN’İN BU POTANSİYELİNİN EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİLMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.

Dr. Dt. Şimşek: “Mersin sağlık turizminde desteklenmeli”

İdealdent Klinikler Grubu Kurucu Ortaklarından Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Dt. Sancar Şimşek, Mersin’in sağlık turizminde potansiyel bir kent olduğunu belirterek, Mersin’in bu potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Mersin’in yabancı uyruklu hastaların tercihi haline geldiğini belirten Şimşek, Çukurova Havalimanı’nın bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Şimşek, “Mersin hekimlerimizin ve kliniklerimizin verimliliği noktasında sağlık sektöründe dünyada çok iyi bir noktada diyebilirim. Çeşitli dünya ülkelerinden Mersin’e gelen hastalar hem burada uygun Kemik fiyata tedavi olabiliyorlar hem de kendi ülkelerinde görmedikleri hizmet görebiliyorlar. Mersin, artık kendi bir sağlık kimliği oluşturma noktasında emin adımlarla ilerliyor. Özellikle ağız ve diş sağlığı alanında çok iyi doktorların olduğu Mersin’e yurt dışı hastaları özellikle ilgi gösteriyor. Mersin’in yabancı hastaların tedavisinin yapılması noktasında kente yatırım yapılması gerekiyor. Yapımına başlanan Çukurova Bölgesel Havalimanının bir an önce tamamlanıp ilk uçağın inmesi gerekiyor. Bu hem sağlık sektörünü hem de diğer sektörler çok önemli bir durumdur. Sağlık turizmi noktasında Mersin’in desteğe ihtiyacı var” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ