Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Finike Devlet Hastanesi’ne ‘Sağlık Turizmi Yetkilendirme Belgesi’

ANTALYA FİNİKE DEVLET HASTANESİ, SAĞLIK TURİZMİ YETKİLENDİRME BELGESİ ALDI. ALINAN BELGE İLE ULUSLARARASI HASTALARA DA HİZMET VEREBİLECEKLERİ SÖYLEYEN FİNİKE DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİ OP.DR.YÜCEL KURT, “ARTIK BU BELGE İLE YURTDIŞINDAN GELEN HASTALARIMIZ HASTANEMİZİN TÜM BİRİMLERİNDE SAĞLIK HİZMETİ ALABİLECEKLER. AMACIMIZ, İLÇEMİZE VE BÖLGEMİZE VERDİĞİMİZ HİZMETİN KALİTESİNİ EN ÜST DÜZEYE ÇIKARMAKTIR” DEDİ.

Finike Devlet Hastanesi’ne ‘Sağlık Turizmi Yetkilendirme Belgesi’

Antalya Finike Devlet Hastanesi, Sağlık Turizmi Yetkilendirme Belgesi aldı. Alınan belge ile uluslararası hastalara da hizmet verebilecekleri söyleyen Finike Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Yücel Kurt, “Artık bu belge ile yurtdışından gelen hastalarımız hastanemizin tüm birimlerinde sağlık hizmeti alabilecekler. Amacımız, ilçemize ve bölgemize verdiğimiz hizmetin kalitesini en üst düzeye çıkarmaktır” dedi.

Antalya İl Sağlık Müdürü Op. Dr. İsmail Başıbüyük, Finike Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Yücel Kurt’a Sağlık Turizmi Yetkilendirme Belgesini takdim etti. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen yetkilendirme belgesini Alanya’dan sonra alan tek ilçe Finike oldu. Finike Devlet Hastanesi, Antalya’da Alanya Eğitim Araştırma Hastanesi, Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi, Kepez Devlet Hastanesi ve Atatürk Devlet Hastanesinden sonra ‘Sağlık Turizmi Yetkilendirme Belgesi’ olan 5. hastane oldu.

“Uluslararası hastaları da kabul etmeye başlayacağız”

Konu ile ilgili konuşan Finike Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Yücel Kurt, yaptığı açıklamada “Uluslararası Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı Hakkında Yönetmelik kapsamında, Uluslararası Sağlık Turizmi Sağlık Tesisi Yetkinlik Kriterlerine ve Yönetmeliğin genel esaslarına uyarak, Uluslararası Sağlık Turizmi faaliyetinde bulunmaya hak kazandık. Hastanemizde yabancı dil bilen personeller, internet sitemizin dil güncellemeleri gibi birçok hazırlık yaparak bu belgeyi aldık. Hastanemiz tecrübeli ve deneyimli hekim kadrosuyla ve ileri teknoloji altyapıyla bölgemize hizmet vermeye devam ediyorken, artık uluslararası hastaları da kabul etmeye başlayacağız. Artık bu belge ile yurtdışından gelen hastalarımız hastanemizin tüm birimlerinde sağlık hizmeti alabilecekler. Amacımız, ilçemize ve bölgemize verdiğimiz hizmetin kalitesini en üst düzeye çıkarmaktır. Sağlık turizmi belgesini almamızın haklı gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ