Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Mamak Belediyesi’nden bir yılda 2 bin 114 kişiye sağlık hizmeti

SOSYAL BELEDİYECİLİK UYGULAMALARININ EN GÜZEL ÖRNEKLERİYLE MAMAKLILARIN YANINDA OLAN MAMAK BELEDİYESİ HER YIL DÜZENLİ OLARAK BİNLERCE VATANDAŞA EVDE SAĞLIK HİZMETİ ULAŞTIRIYOR.

Mamak Belediyesi’nden bir yılda 2 bin 114 kişiye sağlık hizmeti

Sosyal belediyecilik uygulamalarının en güzel örnekleriyle Mamaklıların yanında olan Mamak Belediyesi her yıl düzenli olarak binlerce vatandaşa evde sağlık hizmeti ulaştırıyor. İlçe sınırları içerisinde bulunan hasta, yatağa bağımlı, kimsesiz ve yaşlılara yönelik sürdürülen evde muayene ve sağlık hizmetinden 2021 yılında bin 218 kişi faydalandı. Uygulama kapsamında 805 kişi ise evde kişisel bakım hizmeti alırken, 91 kişiye de evde fizyoterapi hizmeti verildi.

“En kıymetli hizmet”

Sosyal belediyeciliğin en güzel uygulamalarından biri olan evde sağlık hizmetiyle yaraların sarıldığını dile getiren Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Evde sağlık hizmetimiz vatandaşlarımızın en büyük destekçisi olmaya devam ediyor. Vatandaşlarımızın desteğe ihtiyaç duydukları dönemde onların yanında olabilmek, ihtiyaçlarına cevap verebilmek en kıymetli belediyecilik hizmetidir” dedi.

Vatandaşlar arasında büyük bir memnuniyetle karşılanan uygulama kapsamında hastalardan; kan alımı, enjeksiyon, pansuman ve sonda değişimi, kan şeker ölçümü, kolostomi bakımı yapılıyor. Ayrıca ihtiyacı olan hastalara yönelik mama, hasta bezi, yatak koruyucu, havalı yatak ve tıbbi malzeme desteği de sağlanıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ