Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

SEAH’ta hemoroid hastalarına lazerle tedavi başladı

YENİLENEN ENDOSKOPİ ÜNİTESİNDE SON TEKNOLOJİ SAĞLIK HİZMETLERİNE YÖNELİK YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARLA BİRLİKTE HEMOROİD HASTALARINA AYAKTA TEDAVİ İMKANI SAĞLAYAN LAZERLİ TEDAVİ YÖNTEMİ HAKKINDA BİLGİ VEREN OP. DR. MUHAMMED DOĞANGÜN, “LAZER HEMOROİDOPLASTİ (LAZER İLE HEMOROİD TEDAVİSİ) SON YILLARDA KULLANIMI GİDEREK ARTAN, LAZER IŞINLARININ HASTALIK BÖLGESİNE UYGULANMASI İLE HASTALARIN AYAKTAN TEDAVİ OLABİLMESİNE OLANAK SAĞLAYAN YÖNTEMLERDEN BİRİDİR. HEMOROİD HASTALARINA, HASTANEYE YATMADAN, AYAKTAN TEDAVİ İLE KISA SÜRELİ ANESTEZİ (BAYILTMA) UYGULANARAK LAZER İLE KONFORLU ŞEKİLDE TEDAVİ OLABİLMELERİNE OLANAK SAĞLAMAYA BAŞLADIK. BU SAYEDE İLİMİZDE LAZER İLE HEMOROİD TEDAVİSİNDEKİ EKSİKLİK GİDERİLDİ VE HASTALARIN BU TEDAVİ ŞEKLİ İÇİN ÖZEL SAĞLIK KURULUŞLARI VEYA ŞEHİR DIŞINA GİTMELERİNE GEREK KALMADI”

SEAH’ta hemoroid hastalarına lazerle tedavi başladı

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cerrahi Kliniğinde, halk arasında basur olarak bilinen ve birçok insanın ortak sorunu olan hemoroid tedavisi lazerle yapılmaya başlandı.

Binlerce hastaya şifa olarak başarılı operasyonlarıyla bölgenin önemli kliniklerinden biri haline gelen Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) Genel Cerrahi Kliniğinde hemoroid rahatsızlıklarının lazerle tedavisi de başladı. Özel sağlık kuruluşlarında hemoroid operasyonlarında cerrahi müdahalelerle yapılan işlemlere alternatif olarak sunulan lazerle tedavi yöntemi SEAH’da vatandaşların hizmetine sunuldu.

Yenilenen Endoskopi Ünitesinde son teknoloji sağlık hizmetlerine yönelik yürütülen çalışmalarla birlikte hemoroid hastalarına ayakta tedavi imkanı sağlayan lazerli tedavi yöntemi hakkında bilgi veren Op. Dr. Muhammed Doğangün, “Sağlığı ve yaşam konforunu olumsuz etkileyen hemoroid halk arasında basur, mayasıl olarak da bilinir. Hemoroidal hastalıkların tedavisinde ilaçlı ve cerrahi pek çok yöntem kullanılmaktadır. Lazer hemoroidoplasti (lazer ile hemoroid tedavisi) son yıllarda kullanımı giderek artan, lazer ışınlarının hastalık bölgesine uygulanması ile hastaların ayaktan tedavi olabilmesine olanak sağlayan yöntemlerden biridir. Hemoroid hastalarına, hastaneye yatmadan, ayaktan tedavi ile kısa süreli anestezi (bayıltma) uygulanarak lazer ile konforlu şekilde tedavi olabilmelerine olanak sağlamaya başladık. Bu sayede ilimizde lazer ile hemoroid tedavisindeki eksiklik giderildi ve hastaların bu tedavi şekli için özel sağlık kuruluşları veya şehir dışına gitmelerine gerek kalmadı” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ