Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Sinop’ta UMKE temel eğitimi

TÜRKİYE’DE VE DÜNYADA YAŞANAN HER TÜRLÜ DOĞAL AFETLERDE, OLASI SAVAŞLARDA VE KİTLESEL OLAYLARDA MESAİ MEFHUMU GÖZETMEKSİZİN TÜRKİYE’NİN HER BİR KÖŞESİNDE SAĞLIK HİZMETİ SUNUMU NOKTASINDA KATKI SAĞLAYAN UMKE EKİPLERİNE SİNOP EV SAHİPLİĞİNDE DÜZENLENEN EĞİTİM PROGRAMI İLE YENİ SAĞLIK PERSONELLERİ KATILMAYA DEVAM EDİYOR.

Sinop’ta UMKE temel eğitimi

Sinop’ta 3 ilin katılımıyla UMKE temel eğitimi başladı.

15-19 Kasım tarihleri arasında Sinop, Samsun ve Ordu illerinden toplamda 21 sağlık personelinin katılımı ile Sinop ev sahipliğinde “UMKE Temel Eğitimi” düzenlendi. Burada 5 gün teorik ve pratik eğitimlerinin ardından 3 gün süre ile yürütülecek olan uygulamalı Eğitim Kampı sonrasında eğitimlerini tamamlayan sağlık çalışanları UMKE personeli olmaya hak kazanarak yaşanabilecek herhangi bir afet, savaş ve kitlesel olaylarda görev alabilecekler.

Eğitim ve UMKE ile ilgili bilgiler veren İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Reyhanlıoğlu, “Dünyada ve ülkemizde son yıllarda sıkça doğal afetler yaşanmaktadır. Bizlere en yakın olan ve hepimizi derinden üzen Ayancık ve Bozkurt sel felaketidir. İlimize bağlı Ayancık ilçesinde 11 Ağustos tarihinde yaşanan sel felaketinde de olduğu gibi AFAD ekipleri ile birlikte çalışmalar yürüten ve ilçemizin sel felaketinden etkilenen her köşesine sağlık hizmeti götürmek için seferber olan UMKE’nin önemi bir kez daha anlaşılmış ve sağlık teşkilatının olmazsa olmazı haline gelmiştir” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ