Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Ata sporu güreşte olimpiyat hedefiyle sporcu yetişecek

TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONU GREKOROMEN GÜREŞTEN SORUMLU ASBAŞKANI MAHMUT ÇELİKCAN, ATA SPORU GÜREŞ İÇİN OLİMPİYAT HEDEFİYLE SPORCU YETİŞTİRECEKLERİNİ SÖYLEDİ.

Ata sporu güreşte olimpiyat hedefiyle sporcu yetişecek

Türkiye Güreş Federasyonu Grekoromen Güreşten Sorumlu Asbaşkanı Mahmut Çelikcan, ata sporu güreş için olimpiyat hedefiyle sporcu yetiştireceklerini söyledi.

Mahmut Çelikcan, DSİ Baraj Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi. Yaklaşık 8 yıl güreş yaptığını belirten Çelikcan, federasyonda destek vermek için görev üstlendiğini belirtti.

Adana’nın geçmişte dünya ve olimpiyat şampiyonu İsmet Atlı gibi güreşçiler çıkardığını aktaran Çelikcan, daha sonra şunları söyledi:

“Onlar sadece Adana’ya değil, yurt dışında bayrağımızı dalgalandırarak ülkemize hizmet ettiler. Şimdi bize düşen onların kentimize ve ülkemize yaşattıkları gururu tekrar yaşatmak. İnşallah biz yapacağımız çalışmalarla, özellikle güreşte ve diğer sporlarda olimpiyatları hedefleyerek sporcu yetiştireceğiz. Ülkemizin bayrağını dalgalandıracak sporcular yetiştirebilirsek ne mutlu bize. Hepimizin amacı güreşi canlandırmak olmalı. Spor bizim genlerimiz de var. Güreş de ata sporumuz. Biz genlerimizden gelen sporu inşallah daha yukarılara taşıyacağız.”

Çelikcan’ın konuşmasının ardından katılımcılar da söz alarak sıkıntılarını ve önerileri dile getirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ