Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Başkan Togar: “Spor tesisi sayısını beş kat artırdık”

SPORUN BİREYE VE GENÇLERE NASIL BİR OLUMLU ETKİ SAĞLADIĞINDAN BAHSEDEN BAŞKAN HASAN TOGAR, “SPOR SAĞLIKLI YAŞAMIN ANAHTARIDIR. SAĞLIĞIN YANINDA ÖZELLİKLE EVLATLARIMIZIN VE GENÇLERİMİZİN BOŞ VAKİTLERİNİ SPORTİF AKTİVİTELERLE GEÇİRMELERİNİ SAĞLAMAK ONLARIN ÇEVRENİN OLUMSUZ ORTAM VE KOŞULLARINDAN UZAK DURMALARI NOKTASINDA ÖNEMLİ BİR ADIMDIR. HEM SAĞLIK İÇİN HEM DE OLUMSUZ ÇEVRESEL ETKENLERDEN UZAK DURMAK İÇİN BU KADAR BÜYÜK BİR ÖNEM ARZ EDEN SPOR VE SPORTİF FAALİYETLER İÇİN BİZLER DE ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPARAK İLÇEMİZDEKİ SPOR TESİSİ VE SPOR ALANININ SAYISINI GÖREVE GELDİĞİMİZ İLK GÜNDEN İTİBAREN BEŞ KAT ARTTIRDIK” DİYE KONUŞTU.

Başkan Togar: “Spor tesisi sayısını beş kat artırdık”

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “İlçemizdeki spor tesisi ve spor alanının sayısını göreve geldiğimiz ilk günden itibaren beş kat artırdık” dedi.

Sporun bireye ve gençlere nasıl bir olumlu etki sağladığından bahseden Başkan Hasan Togar, “Spor sağlıklı yaşamın anahtarıdır. Sağlığın yanında özellikle evlatlarımızın ve gençlerimizin boş vakitlerini sportif aktivitelerle geçirmelerini sağlamak onların çevrenin olumsuz ortam ve koşullarından uzak durmaları noktasında önemli bir adımdır. Hem sağlık için hem de olumsuz çevresel etkenlerden uzak durmak için bu kadar büyük bir önem arz eden spor ve sportif faaliyetler için bizler de elimizden gelenin en iyisini yaparak ilçemizdeki spor tesisi ve spor alanının sayısını göreve geldiğimiz ilk günden itibaren beş kat arttırdık” diye konuştu.

Her mahallede spor tesisi

Tekkeköy’de spor tesisi ve spor alanı olmayan mahalle kalmayacağının altını çizen Başkan Togar, “Programlarımız dahilinde iki yıl içerisinde spor tesisi veya spor alanı olmayan mahallemiz kalmayacak. Merkez mahallelerimizin yanında kırsal mahallelerimizde de tamamlamış olduğumuz suni çim halı sahalarımızda yavrularımız, gençlerimiz ve mahalle sakinlerimiz farklı alanlarda faaliyetler yürütmesini sağladık. Yine ülkemizin geleceği için örnek evlatlarımızın yetiştirildiği Tekkeköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulumuzun bahçesine okul saatlerinde öğrencilerimizin, hafta sonları mahallemizin tüm gençlerinin kullanabileceği örnek bir spor tesisi daha kazandırarak hizmete sunduk. Tüm spor yatırımlarımızda desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ilçem ve şahsım adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 1xbetm.info

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ