Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Buzun minik yıldızları yetişiyor

SÜLEYMANPAŞA’DA EĞİTİM FAALİYETİ GÖSTEREN TÜM İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNİN ÜCRETSİZ OLARAK YARARLANDIRILACAĞI PROJENİN MAYIS AYINA KADAR TAMAMLANMASININ BEKLENDİĞİ İFADE EDİLDİ.

Buzun minik yıldızları yetişiyor

Süleymanpaşa Belediyesi, ilçede hizmete giren buz sporları merkezinde ilkokul öğrencilerine yönelik başlattığı Buzun Minik Yıldızları projesi ile çocukları buz pateni ile tanıştırmaya devam ediyor.

Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ve Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen proje kapsamında ilçede öğrenim gören 9 bin ilkokul öğrencisi, uzman eğitmenler eşliğinde bir günlük buz pateni eğitimi alıyor. Çocuklar yeni bir sporla tanışmanın ve buz üzerinde özgürce hareket etmenin tadını çıkarırken, mutlulukları gözlerinden okunuyor.

Tamamen ücretsiz

20-30 kişilik gruplar halinde eğitime alınan öğrenciler, eğitimlerinin sonunda katılım madalyası ile ödüllendiriliyor. Öğrenciler Süleymanpaşa Belediyesi tarafından okullarından alınarak buz pistine getiriliyor ve eğitim sonrası yine okullarına bırakılıyor. Süleymanpaşa’da eğitim faaliyeti gösteren tüm ilkokul öğrencilerinin ücretsiz olarak yararlandırılacağı projenin Mayıs ayına kadar tamamlanmasının beklendiği ifade edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ