Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Kağıthane’de yüzlerce çocuk uzay yolculuğunda ilk adımı attı

KAĞITHANE BELEDİYESİ TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN UZAY EVİ, ÇOCUKLARIN YOĞUN İLGİSİNİ ÇEKİYOR. UZAY EVİNE GELEN YÜZLERCE ÇOCUK, ASTRONOMİ VE UZAY BİLİMLERİ ALANINDA TEMEL EĞİTİMLER ALIYOR.

Kağıthane’de yüzlerce çocuk uzay yolculuğunda ilk adımı attı

Kağıthane Belediyesi tarafından hizmete açılan Uzay Evi, çocukların yoğun ilgisini çekiyor. Uzay evine gelen yüzlerce çocuk, astronomi ve uzay bilimleri alanında temel eğitimler alıyor.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’in seçim öncesi sözünü verdiği projelerinden olan El Battani Uzay Evi’nde, çocuklara erken yaşlarda astronomi ve uzay bilimleri alanında eğitimler veriliyor.

Yoğun ilgi gören ve haftanın 6 günü açık olan El Battani Uzay Evi’nde yüzlerce çocuk, astronot kıyafetleri giyerek Ay’a iniş KINECT uygulama, VR uygulama, ay küre uygulamasını deneyimliyor. Uzay evinde gelen çocuklar, soru cevap kiosku, uzayda ağırlık simülasyonu, döner illüzyonlar, refleksmetre cihazı ve kaotik sıvı küresi gibi düzeneklerle uzayı tanıyorlar. Astronotluğa merak salan çocuklar, verilen eğitimler için belediye ekiplerine teşekkür etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ