Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Sancaktepe Belediyesinden Türkiye’de bir ilk: e-ruhsat

VATANDAŞLARIN BELEDİYE İLE OLAN İŞLEMLERİNİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN HER GEÇEN GÜN YENİ BİR GELİŞME İLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDEN SANCAKTEPE BELEDİYESİ, TÜRKİYE GENELİNDE BİR İLKE İMZA ATARAK ‘E- RUHSAT’ UYGULAMASI İLE YAPI RUHSAT TAKİP SİSTEMİNİ HİZMETE SUNDU.

Sancaktepe Belediyesinden Türkiye’de bir ilk: e-ruhsat

Vatandaşların belediye ile olan işlemlerini kolaylaştırmak için her geçen gün yeni bir gelişme ile çalışmaya devam eden Sancaktepe Belediyesi, Türkiye genelinde bir ilke imza atarak ‘e-Ruhsat’ uygulaması ile Yapı Ruhsat Takip Sistemini hizmete sundu.

Sancaktepe Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne bağlı iş ve işlemleri yapmak amacıyla geliştirilen “E-Ruhsat Sistemi’ ile imar durumu, yeni inşaat ruhsat başvurusu, yenileme ve yeniden ruhsat başvurusu ile isim değişikliği ve tadilat ruhsat başvurusu gibi işlemleri vatandaşlar belediyeye gelmeden Belediye resmi internet sitesi üzerinden rahatlıkla yapabilecek.

İnternet sitesi üzerinden alınacak kullanıcı adı ve şifre ile birlikte kullanıcılar başvuru yapacakları belge türünü seçip, istenilen bilgileri girdikten sonra bu belge türüne ait zorunlu evrakları ekleyerek başvurularını tamamlayacaklar. Kullanıcılar yapmış olduğu başvurular ile ilgili süreçleri şeffaf bir şekilde kendilerine ait bilgi ekranında görmüş olacak. Ayrıca bu bilgiler vatandaşlara e-posta ve SMS yolu ile gönderilecek. Bunun yanında vatandaşlar hem yeni başvuruları hem de geçmişe yönelik başvurularını bu sistem sayesinde ekranlarında görme fırsatı bulacak. Vatandaş odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde hayata geçirilen e-ruhsat hizmeti sayesinde, vatandaş bundan sonra özellikle pandemi döneminde belediyeye gelmek zorunda kalmadan, güncel veriler üzerinden tek tuşla ruhsat durumu takibi yapılabilecek. Böylece vatandaşlar, e-ruhsat sisteminin devreye girmesiyle birlikte hem zamandan tasarruf edecek, hem de istedikleri bilgilere daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilecekler.

Sancaktepe Belediyesinin bir ilk olarak hizmete soktuğu bu sistem ile ana hedefi, güçlü iletişim, en uygun süre ve üstün şeffaflık elde etmek.

Tüm bunların dışında sistem sayesinde aynı zamanda kurum personellerinin performansları gözlemlenip daha efektif çalışılabilmesi için ilgili karar destek raporları alınabilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ