Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Sincan Belediyesi kalite belgesini yeniledi

SİNCAN BELEDİYESİ, ON YILDIR SAHİP OLDUĞU TS EN ISO 9001 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ SERTİFİKASINI YENİLEDİĞİNİ DUYURDU.

Sincan Belediyesi kalite belgesini yeniledi

Sincan Belediyesi, on yıldır sahip olduğu TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikasını yenilediğini duyurdu.

Her üç yılda bir yenilenen Kalite Sertifikası en son 2018 yılında TS EN ISO 9001:2025 versiyonuna sahip olmuştu. Yenileme süresi dolan Kalite Sertifikasının TSE tarafından denetlenip belgenin yenilenmesi için yoğun bir hazırlık çalışmasının yapıldığı belirtildi.

Kalite Yönetim Temsilcisi olan Sincan Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Duman’ın idaresinde Mali Hizmetler Müdürlüğünün koordinasyonunda yürütülen güncelleme ve hazırlık çalışmalarının sonunda TSE Denetçileri davet edildi. TSE denetçilerinin bir haftalık denetimleri sonunda Kalite Yönetim Sistem şartlarının yerine getirildiği görülerek TS EN ISO 9000 Kalite Yönetim Sistem Sertifikası almaya hak kazanıldı. Belge teslim töreni TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Birim Müdürleri, kalite ekibi üyelerinin katılımlarıyla Belediye Kültür Evinde yapıldı.

Belge teslim töreni sırasında konuşan Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, “Bizim amacımız vatandaşı memnun etmek. Sadece Belediye hizmetleriyle sınırlı olmuyor talepler. Özellikle pandemi döneminde bir ordu denilebilecek sayıda çalışanlarımız Vefa Destek ekibinde görev yaptılar. Bu sertifikanın alınması da bizim açımızdan çok değerli. Emeği geçen çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

TSE Başkanı Adem Şahin de yaptığı konuşmada, “Edindiğimiz bilgilere göre Sincan Belediyesi Kalite Belgesi konusunda yeni değil. Epey evvelden başlamış. TSE den belge almaya müracaat etmeleri ayrıca öz güvenlerini göstermesi bakımından önemli. Sayın belediye başkanın vatandaş memnuniyetini öncelikleri arasına alması kalite mantığı ile örtüşen çok değerli bir konu. Biz yeni TSE kampüsünü de Sincan Belediye sınırları içinde inşa edeceğiz. Aynı zamanda sizin paydaşınız olacağız. Belgeyi hak etme yolunda çalışan kalite ekibi arkadaşlara özellikle teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmalardan sonra belge teslim törenine geçildi. TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin TS EN ISO 9000 Kalite Yönetim Sistem belgesini Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’a takdim etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ