Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Vatandaşa Hizmet

Türkiye’nin dijital sağlık dönüşümüne Turkcell’den destek

TÜRKİYE’NİN SAĞLIK ALANINDA DÖNÜŞÜMÜNE DESTEK VEREN TURKCELL, BUGÜNE KADAR 7 ŞEHİR HASTANESİNİN DİJİTAL ALTYAPISINI ÜSTLENDİ. OPERATÖR, YERLİ VE MİLLİ UYGULAMASI HBYS (HASTANE BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ) İLE ŞEHİR HASTANELERİ İÇERİSİNDE TÜM İŞLEMLERİN DİJİTAL OLARAK YAPILMASINI SAĞLIYOR. TURKCELL KURUMSAL SATIŞTAN SORUMLU GENEL MÜDÜR YARDIMCISI CEYHUN ÖZATA

Türkiye’nin dijital sağlık dönüşümüne Turkcell’den destek

Türkiye’nin sağlık alanında dönüşümüne destek veren Turkcell, bugüne kadar 7 şehir hastanesinin dijital altyapısını üstlendi. Operatör, yerli ve milli uygulaması HBYS (Hastane Bilgi Yönetim Sistemi) ile şehir hastaneleri içerisinde tüm işlemlerin dijital olarak yapılmasını sağlıyor.

Turkcell, Türkiye’nin sağlık alanındaki en büyük yatırımlarından olan şehir hastanelerine teknolojisiyle destek vermeyi sürdürüyor. Tamamı yerli mühendisler tarafından geliştirilen kısa adı HBYS olan Hastane Bilgi Yönetim Sistemi ile operatör, hizmet verdiği şehir hastanelerinin iletişim ve bilişim altyapılarını son teknolojilerle donatarak, uçtan uca yönetiyor. Aralarında Yozgat, Adana, Elazığ, Eskişehir, Bursa, Başakşehir ve Tekirdağ’ın da olduğu 7 şehir hastanesinde kurulan dijital altyapı üzerinden hastalara kaliteli ve hızlı bir şekilde hizmet veriliyor.

Kurumlara teknoloji çözümleri sunan Turkcell Dijital İş Servisleri şirketiyle Türkiye’nin en büyük dijital hastane altyapı çözümleri sağlayıcısı da olduklarını belirten Turkcell Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata şunları söyledi:

“Ülkemiz sağlık alanında büyük bir dijital dönüşümden geçiyor. Bu noktada biz de teknolojimizle bu dönüşümde öncü bir rol oynuyoruz. Özellikle Türkiye’nin sağlık alanında dünyaya örnek gösterilen projelerinden biri olan şehir hastanelerinin en büyük teknoloji sağlayıcısı olmanın gururunu yaşıyoruz. 7 farklı ilimizdeki şehir hastanelerini teknolojimizle donatarak bu alandaki dijitalleşme çalışmalarına tüm gücümüzle destek oluyoruz. Mühendislerimiz tarafından geliştirilen ve hastanelerin dijitalleşmesini sağlayan inovatif HBYS çözümümüzü önümüzdeki dönemde yurtdışına da ihraç etmeyi planlıyoruz. Böylece ülkemizin adını dijital sağlık alanında başarıyla temsil etmeyi amaçlıyoruz.”

Operatör tarafından hayata geçirilen ve hizmet verdiği şehir hastanelerinde kullanılmakta olan HBYS’ye bağlı cihazlar entegrasyonlar aracılığıyla birbirleriyle haberleşiyor. Hastalarla ilgili yapılan her türlü tıbbi test, radyoloji görüntüleri, rapor gibi işlem ve bilgiler dijital ortamda doktorlara ulaştırılıyor. Sistem sayesinde hastaların teşhis ve tedavi süreçleri hızlanıyor, doktorlar tek tuşla hastaların tüm sonuçlarına erişebiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ